اینترنت اشیا در خدمت اورژانس

اینترنت اشیا در خدمت اورژانس

در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۷.۵ میلیارد دستگاه متصل به اینترنت در دنیا وجود داشته است.

1397/1/26 يكشنبه
تعداد بازدید: 4811

 

پیش‌بینی می‌شود فناوری اینترنت اشیا (IoT) در مقایسه با تمامی ابزارها و نوآوری‌های تکنولوژیک بیشترین تأثیر را در زندگی بشر داشته باشد. طبق آمار موسسه مطالعاتی گارنر، در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۷.۵ میلیارد دستگاه متصل به اینترنت در دنیا وجود داشته و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ این میزان با رشدی چشمگیر به ۲۱ میلیارد دستگاه برسد.

این دستگاه‌ها می‌توانند شامل طیف گسترده‌ای از اشیا باشد. وسایلی نظیر زنگ در، ماشین لباسشویی، اتومبیل‌ها، میزهای کنفرانس، فروشگاه‌ها و... که به اینترنت متصل شده‌اند. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تا کمتر از یک دهه دیگر تاثیرات اینترنت اشیا در زندگی بسیاری از ساکنان زمین ملموس خواهد شد.

حوزه حمل‌ونقل هم مانند سایر بخش‌ها از اینترنت اشیا تأثیر پذیرفته است. سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند با بهره‌گیری از سامانه مدیریت هوشمند ناوگان به مدیریت بهینه، کارآمد و ساختاریافته لجستیک و مأموریت‌های کارکنان خود در پهنه وسیعی از جغرافیای کسب‌وکار خود بپردازند. همچنین برای برنامه‌ریزی‌های آتی سازمان خود به چشم‌انداز روشن‌تری دست‌یافته و درنهایت بهره‌وری سازمان خود را افزایش داده و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند.

حوزه خدمات پزشکی و اورژانس

یکی از کاربردهای سامانه مدیریت هوشمند ناوگان در حوزه خدمات پزشکی و اورژانس است. با نصب و راه‌اندازی این سامانه که مبتنی بر سرویس GSM و GPS است، مراکز اورژانس می‌توانند به‌صورت آنلاین ماشین‌های آمبولانس و سایر وسایل نقلیه خود را ردیابی کنند. این مراکز با استفاده از این اطلاعات می‌توانند سریعاً درخواست مأموریت خود را به نزدیک‌ترین آمبولانس موجود در نقطه‌ای که خدمات اورژانس درخواست شده اطلاع دهند. مشخص کردن نزدیک‌ترین و سریع‌ترین مسیر برای خودروهای آمبولانس یقینا در کاهش زمان طلایی رسیدگی به وضعیت مصدومان و بیماران بسیار مؤثر خواهد بود. همچنین، کادر اعزام شده به ماموریت می‌توانند به‌محض رسیدن به مقصد، گزارش آنلاین وضعیت فرد مصدوم یا بیمار، درخواست سوابق پزشکی بیمار جهت اقدامات پزشکی خاص، مشاوره با مرکز اورژانس و درخواست تجهیزات بیشتر را به اطلاع مرکز برسانند.

امکانات دیگری نظیر ثبت دمای کابین آمبولانس، سنجش میزان سوخت مصرفی، آگاهی از وضعیت فنی خودرو و زمان مناسب برای سرویس و تعمیرات ناوگان از دیگر مزایایی است که مراکز اورژانس می‌تواند با استفاده از راهکار مدیریت هوشمند ناوگان حمل‌ونقل به آن دست یابند. با توجه به نرخ بالای تصادفات در ایران، استفاده از این راهکار در راستای کاهش تلفات انسانی نیز مفید خواهد بود.

همچنین مدیران اورژانس می‌توانند با مانیتورینگ ناوگان خود، عملکرد هرکدام از رانندگان و مأموریت‌های آنان را مشاهده نموده و به عملکرد سازمانی هرکدام از کارکنان خود رتبه‌بندی داده و گزارش‌های منظم دریافت نمایند.

کسب‌وکار سازمانی ایرانسل، با ارائه جامع‌ترین و پیشرفته‌ترین سامانه مدیریت هوشمند ناوگان حمل‌ونقل کشور که از تجهیزات زیرساخت و شبکه اینترنت پرسرعت ایرانسل بهره می‌گیرید، آمادگی دارد در پیاده‌سازی نوین‌ترین راهکارهای حوزه مدیریت ناوگان با کلیه سازمان‌های داخلی همکاری داشته باشد.

آخرین مطالب
الکامپ ۲۰۱۹
1398/4/29 شنبه
آخرین ویدیوها
آرشیو ویدیوها در آپارات
مطالب مرتبط

* نظر
وب سایت
* ایمیل
* نام

نظر دهید