مزایای پلتفرم ذخیره‌سازی ابری برای شرکت‌های حقوقی

مزایای پلتفرم ذخیره‌سازی ابری برای شرکت‌های حقوقی

در این مطلب به مزایای پلتفرم ذخیره‌سازی ابری برای شرکت‌های حقوقی خواهیم پرداخت.

1397/9/25 يكشنبه
تعداد بازدید: 1825

 

ذخیره سازی ابری به کاربران این امکان را می‌دهد تا به اطلاعاتشان در هر زمان و مکانی دسترسی داشته باشند؛ حتی در شرایطی که سیستم‌ آنها دچار اختلال یا خرابی شود، اطلاعات آنها از بین نمی‌رود. دغدغه اصلی افراد برای استفاده از خدمات فضای ابری این است که ارائه‌دهندگان خدمات ابری تا چه حد می‌توانند امنیت اطلاعات شما را تأمین کنند؟ امنیت اطلاعات در تکنولوژی فضای ابری باید به حدی برسد تا کاربران بیشتری را برای استفاده از آن مجاب کند.

هر چه جلوتر می‌رویم تعداد نرم افزارهایی که بر پایه SaaS ارائه می‌شوند افزایش می‌یابد. شرکت‌ها در حال حرکت به سمتی هستند که نرم افزارهایشان فقط از طریق اینترنت قابل استفاده باشد. در آینده‌ای نه‌چندان دور، تمامی ابزارهای الکترونیک بر بستر اینترنت اشیاء کار خواهند کرد و تبادل اطلاعات و به‌اشتراک‌گذاری آنها با استفاده از فضای ابری امکان‌پذیر خواهد بود.

در این مطلب به مزایای استفاده از پلتفرم ذخیره‌سازی ابری برای شرکت‌های حقوقی می‌پردازیم.

مزایای ذخیره‌سازی ابری برای شرکت‌های حقوقی

مزایای ذخیره‌سازی ابری برای شرکت‌های حقوقی

ذخیره‌سازی ابری بی‌شک مزایای بسیاری برای کسب‌وکارها دارد. در این بین شرکت‌های حقوقی نیز در حال تغییر مسیر به سمت استفاده از فناوری ابری هستند.

همان‌طور که در مطالب قبل گفتیم پلتفرم ذخیره‌سازی ابری بستری مناسب برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات در سازمان‌ها است؛ به‌ویژه برای اسناد و فایل‌های چندرسانه‌ای با حجم بالا که برای تبادل آن با دیگران از طریق ایمیل یا فلش با مشکل مواجه می‌شوید .پلتفرم ابری بدون نیاز شرکت‌ها به حضور متخصص فناوری اطلاعات را رفع کرده و هزینه‌های تعمیر و نگهداری سخت‌افزارهای ذخیره‌سازی را به صفر می‌رساند.

جستجوی آسان و حرفه‌ای

جستجوی آسان و حرفه‌ای

برخی از پلتفرم‌های معروف ابری بستری ایجاد کرده‌اند که می‌تواند با کمک ابزار قدرتمند eDiscovery اطلاعات شما را بر اساس محتوا جستجو کند. بنابراین، اگر شما به دنبال یک فایل یا پرونده هستید اما نمی‌توانید نام فایل را بخاطر بیاورید، با کمک این قابلیت خواهید توانست با کلمات کلیدی یا عبارات خاص در محتوای فایل مورد نظر، فایل را پیدا کنید. این قابلیت برای دفاتر حقوقی که روزانه به تعداد پرونده‌هایشان اضافه می‌شود بسیار مفید است و به آنها کمک می‌کند تا بدون اتلاف با جستجوی محتوای موردنظر خود به فایل‌ها و پرونده‌های مربوطه دسترسی داشته باشند.

تبدیل PDF به داده‌های قابل خواندن

تبدیل PDF به داده‌های قابل خواندن

اسناد حقوقی مهم‌ترین دارایی دفاتر حقوقی به شمار می‌آیند. در حال حاضر بسیاری از این اسناد و مدارک به صورت فایل‌های PDF نگهداری می‌شوند و دسترسی لحظه‌ای به محتوای این فایل‌ها دشوار است چرا که قابلیت جستجو در متن این‌گونه فایل‌ها وجود ندارد. اما این مشکل با تکنولوژی نویسه‌خوان نوری (OCR) در پلتفرم‌های ابری حل شده است. هنگامی که یک فایل PDF در فضای ابری آپلود شود فناوری ابری آن را به داده‌های قابل جستجو به صورت رمزنگاری شده تبدیل می‌کند. داده‌ها به چندین قسمت شکسته شده و ذخیره‌سازی آنها در چندین مرکز داده امن و پیشرفته صورت می‌گیرد.

کاهش هزینه‌ها با کمک فضای ابری

کاهش هزینه‌ها با کمک فضای ابری

در حالیکه حفاظت از داده‌ها و دسترسی سریع به آن‌ها از مزایای ارزشمند ذخیره‌سازی ابری محسوب می‌شود، صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز از اولیت‌های هر سازمان است. کاهش هزینه تأمین، نگهداری، به‌روزرسانی و تعمیر تجهیزات IT مورد نیاز شرکت‌ها و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌ سرسام‌آور انتقال اطلاعات به روش‌های سنتی مثل استفاده از فلش، هارد اکسترنال، پیک موتوری و... با کمک ذخیره‌سازی ابری امکان‌پذیر است. به دلیل اینکه راهکارهای مبتنی بر فناوری ابری بر بستر رابط‌های ساده و استاندارد کار می‌کنند، به‌کارگیری این فناوری آسان بوده و میزان زمان و هزینه‌های مورد نیاز برای یکپارچه‌سازی فرآیندها کاهش پیدا می‌کند و از وابستگی سازمان‌ها به واحد فناوری اطلاعاتشان کاسته می‌شود . با ذخیره‌سازی ابری می‌توانیم بدون نیاز به ایجاد یکپارچگی در سیستم‌ها، به یکپارچگی بالایی در عملیات و فرآیندها دست یابیم.

اشتراک گذاری اطلاعات از طریق تلفن همراه

اشتراک گذاری اطلاعات از طریق تلفن همراه

یک مشاور حقوقی ممکن است به دیدن موکل خود در خارج از دفتر برود، اینکه بتواند در طی مسیر پرونده موکل خود را مطالعه کند یا در زمان مذاکره بتواند به کلیه اطلاعات پرونده دسترسی داشته باشد مزیت مهمی به شمار می‌آید. فضای ابری این امکان را به آسانی فراهم می‌کند تا مشاوران حقوقی از طریق موبایل، تبلت و غیره همواره به اطلاعات خود بدوت فوت وقت دسترسی مستقیم داشته باشند و از به همراه داشتن هرگونه اطلاعات در قالب نسخ کاغذی بی‌نیاز شوند.

خدمات ذخیره‌سازی ابری ایرانسل (ماد)

استفاده از خدمات ابری برای کسب‌وکارها مزایای زیادی از قبیل هزینه کمتر، امنیت بالاتر، دسترسی آسان به اطلاعات و... به همراه دارد. به همین منظور واحد کسب‌وکار سازمانی ایرانسل زیرساخت‌های لازم را به منظور ارائه خدمات ابری که شامل دو بخش ذخیره‌سازی ابری و مرکز داده ابری می‌شود را مهیا کرده است.

کسب‌وکارهای متقاضی می‌توانند جهت آشنایی با سرویس ذخیره‌سازی ابری ایرانسل و اطلاع از امکانات پنل کاربری ماد، از طرح رایگان پلتفرم ذخیره‌سازی ابری به صورت آزمایشی بهره‌مند شده و پس از پایان این طرح، در صورت تمایل حساب کاربری خود را تمدید نمایند.


منابع:

آخرین مطالب
الکامپ ۲۰۱۹
1398/4/29 شنبه
آخرین ویدیوها
آرشیو ویدیوها در آپارات
مطالب مرتبط

* نظر
وب سایت
* ایمیل
* نام

نظر دهید