آنچه در الکامپ 2018 گذشت!

آنچه در الکامپ 2018 گذشت!

در این مطلب خلاصه‌ای از فعالیت‌های کسب‌وکار سازمانی ایرانسل در نمایشگاه بین‌المللی الکامپ 2018 را با هم مرور می‌کنیم.

1397/5/14 يكشنبه
تعداد بازدید: 3482

 

نمایشگاه ایران الکامپ به عنوان بزرگترین رویداد تجاری در عرصه خدمات و محصولات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور، همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست‌اندرکاران این حوزه و علاقه‌مندان آن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌گردد. امسال نیز به رسم همه‌ساله، نمایشگاه الکامپ 2018 از روز شنبه 6 مردادماه تا پایان روز سه‌شنبه 9 مردادماه پذیرای حضور علاقه‌مندان به حوزه صنعت و فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات بود تا فرصتی تکرارنشدنی را برای شکل‌گیری همکاری‌ها و فرصت‌های تجاری جدید در اختیار فعالان این حوزه در داخل و خارج کشور قرار دهد.

نمایشگاه الکامپ 2018

با توجه به توسعه چشمگیر شبکه اینترنت همراه ایرانسل در ماه‌های اخیر، نمایشگاه ایران الکامپ 2018 فرصتی مناسب برای ارائه آخرین دستاوردهای این مجموعه در حوزه‌های مختلف، به‌ویژه محصولات و راهکارهای سازمانی همگام با تحولات فناوری و فضای نوین کسب‌وکار بود. در اولین روز نمایشگاه، مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در غرفه ایرانسل (سالن 38)، از آخرین دستاوردها و راهکارهای ارائه شده این شرکت بازدید کردند.

واحد کسب‌وکار سازمانی ایرانسل همچون سال‌های گذشته، با هدف هوشمندسازی و بهبود وضعیت کسب‌وکارها و صنایع فعال ایرانی به معرفی آخرین راهکارهای سازمانی خود در این نمایشگاه پرداخت.

راهکارهای سازمانی ارائه شده در غرفه کسب‌وکار سازمانی ایرانسل:

غرفه کسب‌وکار سازمانی ایرانسل  

سامانه شهر هوشمند ایرانسل:

یکی از راهکارهای پربازدید در غرفه کسب‌وکار سازمانی ایرانسل، سامانه اینترنت اشیاء ایرانسل بود. در این بخش، تمامی پارامترهای یک شهر هوشمند با استفاده از سنسورهای مختلف نمایش داده شد. از جمله این سنسورها می‌توان به سنسور تشخیص دود، سنسور روشنایی، سنسور کشاورزی، سنسور رطوبتی، سنسور کیفیت آب، سنسور محیطی، سنسور پسماند و سنسور پارکینگ اشاره نمود.

سنسور روشنایی هوشمند:

با استفاده از سنسور روشنایی می‌توان روشنایی خیابان‌ها را با توجه ساعات شبانه روز و همچنین حضور ماشین‌ها در سطح خیابان کنترل نمود. این‌کار به مدیریت بهینه انرژی در کشور کمک شایانی خواهد کرد به ویژه در زمانی که در تولید برق با کمبود مواجه بوده و شاهد قطعی‌های مکرر هستیم.

سنسور مدیریت پسماند:

همچنین با استفاده از سنسورهای مدیریت پسماند میزان پسماند موجود در مخازن زباله تعبیه شده در سطح شهر و زمان بهینه برای جمع‌آوری آن به دقت برنامه‌ریزی شده و از بروز هرگونه آلودگی‌های زیست‌‌محیطی جلوگیری می‌شود. همچنین با استفاده از سنسور محیطی می‌توان نظارت دقیقی بر وضعیت آب‌وهوای شهر داشت تا شرایط کیفی زندگی ساکنین در بهترین حالت ممکن قرار گیرد.

سنسور پارکینگ:

با استفاده از سنسور پارکینگ جایگاه‌های پارکینگ در سطح شهر به طور مداوم بررسی شده و در نرم‌افزار مرکزی قابل رصد است. این نرم‌افزار به رانندگانی که به دنبال جایگاه خالی برای پارک خودروی خود هستند، مناسب‌ترین مسیر برای رسیدن به این جایگاه‌ها را اطلاع‌رسانی می‌کند. با استفاده از این راهکار حجم ترافیکی که به خاطر جستجو برای پارکینگ ایجاد شده، مدیریت می‌شود، از اینرو سبب کاهش میزان ترافیک در سطح شهر و کاهش آلودگی هوا خواهد شد.

سنسور تشخیص دود:

از دیگر سنسورهای مورد استفاده در شهر هوشمند می‌توان به سنسور تشخیص دود اشاره نمود که وقوع هرگونه آتش‌سوزی با این سنسور سریعا به مراکز آتشنشانی و اورژانس اطلاع داده‌ شده و از وقوع فاجعه جلوگیری می‌شود.

سنسور کیفیت آب:

با استفاده از سنسور کیفیت آب میزان املاح یا وجود هرگونه آلودگی در آب مصرفی ساکنین شهر شناسایی و کنترل می‌گردد. در صنعت کشاورزی نیز می‌توان با استفاده از سنسورهای کشاورزی هوشمند و سنسورهای رطوبتی زمان آبیاری و میزان آبیاری را بر اساس رطوبت خاک و نیاز گیاهان بهینه‌سازی نموده و حتی با نظارت بر قطر برگ‌ها و ساقه گیاهان میزان رشد و شرایط گیاه را به صورت مداوم رصد کرد.

پرداخت موبایلی NFC:

پرداخت موبایلی NFC

راهکار پرداخت موبایلی یکی از جذاب‌ترین خدماتی است که در ماه‌های اخیر توسط واحد راهکارهای سازمانی ایرانسل راه‌اندازی شده. پرداخت موبایلی این امکان را به مشترکان می‌دهد تا به سادگی و بدون نیاز به پول نقد یا بلیط، پرداخت‌های خرد روزمره را تنها با نزدیک کردن تلفن‌های همراهشان به پذیرنده‌های NFC انجام دهند. در حال حاضر این راهکار در شهرهای مشهد و قزوین راه‌اندازی شده و با استقبال بی‌نظیر شهروندان همراه بوده است. در این دو شهر نزدیک به 100.000 سیم‌کارت NFC فعال شده و روزانه بیش از 4000 تراکنش بر بستر پرداخت موبایلی ایرانسل انجام می‌شود. خرسندیم که به اطلاع برسانیم این راهکار به‌زودی در شهرهای سمنان، اهواز و تهران نیز راه‌اندازی خواهد شد.

در طول نمایشگاه الکامپ، برای آشنایی بیشتر مشترکان و علاقه‌مندان با نحوه کارکرد این سرویس، دو سناریو پرداخت در ایستگاه اتوبوس و خرید از دستگاه فروش خودکار در غرفه کسب‌وکار سازمانی ایرانسل طراحی شده بود که به بازدیدکنندگان تجربه استفاده از این راهکار را ارائه می‌کرد.

ایرانسل همچنین به عنوان اپراتور پیشرو در ارائه خدمات و راهکارهای سازمانی، در سایر بخش‌های غرفه با خدمات ابری، شبکه امن همراه (APN)، سیم‌کارت و اینترنت سازمانی، شماره تماس جایگزین، اینترنت دیگر پرداخت و ... پذیرای بازدیدکنندگان بود. همچنین در بخش دیگری از غرفه کسب‌وکار سازمانی ایرانسل، کارشناسان بخش ارتباط با مشترکان سازمانی پاسخگوی مراجعین بودند. در این دوره از نمایشگاه الکامپ نیز همانند سال‌های گذشته تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه‌ای برای کسب‌وکارها در نظر گرفته شده بود که با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد.

به امید دیدار شما در نمایشگاه‌های بعدی.

آخرین مطالب
الکامپ ۲۰۱۹
1398/4/29 شنبه
آخرین ویدیوها
آرشیو ویدیوها در آپارات

* نظر
وب سایت
* ایمیل
* نام

نظر دهید