.

خدمات ذخیره‌سازی ابری ایرانسل (ماد)

ذخیره‌سازی ابری نوعی از ذخیره‌سازی داده‌هاست که طی آن داده‌های دیجیتال بر روی یک حافظه مجازی (فضای ابری) ذخیره می‌شوند. این نوع ذخیره‌سازی به کاربران امکان می‌دهد تنها با اتصال به اینترنت در هر زمان و مکانی به داده‌های خود دسترسی داشته باشند. چنین ویژگی می‌تواند برای سازمان‌ها و شرکت‌ها بسیار مفید باشد، چرا که کارکنان می‎توانند تنها با به اشتراک‌گذاشتن یک لینک، حجم زیادی از اطلاعات را جابجا کنند و به اطلاعات ذخیره‌شده در فضای ابری دسترسی داشته باشند.

.
.

این راهکار کاربران را قادر می‌سازد تا داده‌های دیجیتال را بر روی یک حافظه مجازی خارج از سخت‌افزار خود یعنی فضای ابری ذخیره کنند و تنها با اتصال به اینترنت در هر زمان و مکانی به داده‌های خود دسترسی داشته باشند.

سامانه ذخیره‌سازی ابری ایرانسل یک سرویس اشتراک‌گذاری و ذخیره‌سازی ابری کاملاً بومی است و کسب و کارها می‌توانند فایل‌ها و مستندات شرکت خود را با هر فرمتی بر روی آن ذخیره کنند. بامشخص کردن مدیر پروفایل، هر شرکت می‌تواند سطوح مختلف دسترسی را برای کارکنان خود تعریف کرده و حجم مجاز برای ذخیره‌سازی را برای هر نفر تعریف نماید.

با کمک این سامانه کارکنان تنها با به اشتراک گذاشتن یک لینک، می‌توانند داده‌ها را در اختیار یک یا چند نفر، در درون یا بیرون سازمان قرار دهند و به فایل‌های مشخصی دسترسی داشته باشند.

.
.
  • امنيت بالای اطلاعات
  • امکان دسترسی دائمی به اطلاعات
  • کاهش هزینه‌های سخت افزاری
  • پنل ساده کاربردی با قابلیت نمایش و ویرایش فایل‌ها
  • ایجاد پوشه‌های اشتراکی
  • پشتیبانی از API/REST
  • قابلیت اشتراک‌پذیری و توسعه‌پذیری
.
.
پلتفرم ماد یک سرویس اشتراک‌گذاری و ذخیره‌سازی ابری است که به سازمان‌ها این توانایی را می‌دهد که فایل‌ها یا مستندات سازمان خود را با هر فرمتی بر روی این فضا بارگذاری کنند. بستر امن ایرانسل امکان مانیتورینگ و مشخص کردن دسترسی هر کارمند را فراهم می‌کند.
نماینده هر سازمان با مراجعه به پلتفرم تحت وب ماد می‌تواند با ثبت ایمیل خود ثبت‌نام را انجام دهد. پس از ثبت ایمیل نماینده سازمان لینک ثبت‌نام را دریافت کرده و با ثبت اطلاعات کامل سازمان و بارگذاری مدارک می‌تواند ثبت‌نام خود را تکمیل کند. پس از بررسی و تایید مدارک توسط ایرانسل لینک خرید پلتفرم برای نماینده ارسال خواهد شد. در صورت عدم تایید مدارک نماینده ایمیلی مبنی بر عدم تایید مدارک دریافت خواهد کرد. نواقص نماینده ایمیل مشترک بعد از انتخاب پلتفرم سازمانی مورد نیاز خود، پیش‌فاکتور دریافت کرده و پس از پرداخت می‌تواند کارمندان سازمان را با ارسال لینک ثبت‌نام به ایمیل آن‌ها ثبت نماید.
پلتفرم ماد طوری طراحی شده که بر اساس نیاز و درخواست مشترک قابلیت ارائه سرویس داشته باشد. همچنین نماینده سازمان می‌تواند دسترسی کاربران سازمان و میزان فضای هر کاربر را به صورت جداگانه مشخص نماید.
بله، هر کاربر قابلیت به اشتراک‌گذاری مستقیم و با لینک مستقیم به خارج سازمان را دارا است.
اطلاعات سازمان‌ها بواسطه رمزگذاری اطلاعات و توزیع و ذخیره آنها در چندین مرکز داده امن و مدرن دیتاسنترهای ایرانسل تامین می‌شود.
تنها کاربر قابلیت پاک کردن فایل‌ها را دارد. زمانیکه فایل پاک می‌شود ابتدا به سطل زباله رفته و قابلیت برگرداندن فایل وجود دارد اما در صورتیکه از سطل زباله هم پاک شود قابلیت برگرداندن فایل از بین می‌رود.
تمامی اطلاعات در دیتاسنترهای دیگر ایرانسل ذخیره می‌شود، تا در صورت بروز مشکل در دیتاسنتر اول، اطلاعات از طریق دیتاستر دوم در دسترس کاربران باشد.
این سرویس این امکان را دارد که بوسیله API های مشخص به تمامی نرم‌افزارها یا سرویس‌های مورد نیاز دیگر اتصال یابد و حتی می‌تواند به عنوان یک فضای ذخیره‌سازی پشتیبان استفاده شود.
در فاز اول این سرویس تنها برای مشترکین حقوقی ارائه شده است .
در صورتیکه رمز عبور خود را فراموش کرده باشید هنگام ورود به پلتفرم از طریق نسخه وب می‌توانید گزینه رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام را زده تا مجددا رمز بسازید.
این پلتفرم بر روی IOS- ANDROID-WEB-DESKTOP ارائه می‌گردد.
این سرویس دارای کمترین قیمت در دنیا است و با نمونه‌های بین‌المللی قابل مقایسه است.
خیر، این محصول کاملا بومی بوده و بدست متخصصان داخلی تولید و عرضه شده است.
در صورت بروز مشکل باید می‌بایست با بخش پشتیبانی کسب‌وکار سازمانی ایرانسل تماس گرفته تا در اولین فرصت مشکل برطرف شود.
در صورت عدم تمدید پلتفرم تنها یک ماه به سازمان طرف قرارداد مهلت داده می‌شود تا اطلاعات خود را از روی پلتفرم خارج کند. توجه داشته باشید بعد از سه ماه کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.
SLA این سرویس همانند تمام سرویس‌های شرکت ایرانسل با درصد خیلی بالا به میزان 99.90% می‌باشد .
خیر، اما ممکن است ایرانسل در آینده جهت رایگان کردن ترافیک مصرفی این پلتفرم بصورت جشنواره اقدام کند. برای انتقال و به‌اشتراک‌گذاری چندباره اطلاعات هزینه‌ ترافیک اینترنت محاسبه نخواهد شد.
تمامی پسوندهای استاندارد قابلیت ذخیره‌سازی و اجرا دارند.
Files types Preferred format Formats also accepted
Documents pdf doc, docx, odt, xls, ppt, pptx
Images insert into a pdf documents
Audio mp3
Multi-media mp4
خیر، به دلیل اینکه فضای ذخیره‌سازی کمتر حجم پایین‌تری نسبت به اطلاعات بارگذارپی شده داردامکان کاهش فضا وجود ندارد.
متاسف‌ایم که می‌خواهید حساب کاربری خود را لغو کنید، اگر مشکلی وجود دارد لطفا با تیم فنی تماس گرفته تا مشکل برطرف شود.
در صورت درخواست برای لغو حساب کاربری باید یک درخواست به تیم فنی ارسال نمایید.
بيشتر