.

زیرساخت به عنوان سرویس (Infrastructure as a Service)

زیرساخت ابری، از به‌روزترین و کامل‌ترین خدمات ابری ایرانسل است که امکان ارائه دیتاسنتر ابری به تمام کسب و کارهای داخلی را فراهم می‌کند. این سرویس به شکل مجموعه‌ای کامل از تمام خدمات ابری ایرانسل و مطابق با آخرین فناوری‌های ابری در دنیا طراحی شده است.

.
.

خدمات پردازش ابری ایرانسل از اجزایی مانند پردازشگرهای مجازی (vCPU)، حافظه مجازی (vRAM)، فضای ذخیره‌سازی، امکانات شبکه‌ای در قالب سرورهای مجازی و تکنیک‌های نرم‌افزاری تشکیل شده است و هدف از ارائه آن ایجاد سبد محصولی کامل و کارآمد، حذف هزینه‌های مربوط به خرید، اجاره و نگهداری تجهیزات و دیتاسنترها و همچنین کاهش هزینه‌های عملیاتی برای کاربران خدمات ابری است.

این سرویس کسب و کارها را قادر می‌سازد تا علاوه بر افزایش سرعت توسعه زیرساخت اطلاعاتی و مسائل مربوط به نگهداری و پشتیبانی، در هزینه‌های مربوط به راه‎اندازی دیتاسنتر اختصاصی نیز صرفه جویی کنند. همچنین کسب و کارها با برون‌سپاری خدمات ابری مورد نیاز خود به دیتاسنترهایی که از پایداری و امنیت بالایی برخوردار هستند، ریسک‌های مربوط به حوزه فناوری اطلاعات را مدیریت کرده و در هر لحظه و هر مکان به منابع ابری خود دسترسی داشته باشند.


دیتاسنتر ابری

این راهکار شامل مجموعه‌ای از خدمات ابری است که به صورت کاملاً یکپارچه و خودکار برای کاربرد‌های متنوع طراحی شده است. کاربری آسان پورتال خدمات ابری، کسب و کارها را قادر می‌سازد تا به مجموعه‌ای کامل از خدمات دسترسی داشته و در هر لحظه با توجه به نیاز سازمان، خدمات دریافتی خود را شخصی‌سازی نمایند.

در دیتاسنتر ابری ايرانسل مدیریت، پردازش، ذخیره‌سازی و انتقال داده‌ها مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا و بر بستری کاملاً امن صورت می‌پذیرد. طراحی و پیاده سازی این راهکار با به کارگیری آخرین نسل از فناوری‌ها، سرورها و تجهیزات شبکه موجب بهبود بهره‌وری، مقیاس‌پذیری، قابلیت دسترسی، عملکرد و کنترل خطا شده است. علاوه بر این، صرفه‌جویی در زمان، هزینه و نیروی انسانی در تمامی لایه‌های کاربردی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این سرویس محسوب می‌شود.

قابلیت شخصی‌سازی این راهکار، امکان ایجاد ماشین‌های مجازی، کانتینر و دیسک‌های ذخیره سازی ابری را به همراه افزونه‌های توانمندساز آنها همچون Firewall، DNS، Load Balancer، Object Storage، Backup، SSL و TSL (که به صورت کاملاً یکپارچه و در لحظه قابل استفاده هستند) برای کاربران فراهم می‌کند.

هچنین برخی از کسب و کارها در مقاطعی از سال به بیش از منابع و توان پردازشی موجود نیاز دارند و از طرف دیگر تهیه و راه اندازی سرورهای قدرتمندتر برای بالا بردن توان محاسباتی و ذخیره‌سازی، بدون صرف زمان و هزینه‌ هنگفت امکان‌پذیر نیست؛ دیتاسنتری با تجهیزات پیشرفته که در برخی روزهای سال از تمام توان آن استفاده نمی‌شود اما هزینه‌های سنگین نگهداری و عملیاتی را به سازمان تحمیل می‌کند. سرویس زیرساخت و دیتاسنتر ابری ایرانسل این امکان را برای مشتریان فراهم می‌کند تا بتوانند در هر زمان و متناسب با نیازشان، توان منابع مورد نظر خود را تغییر دهند و در پایان دوره پرکاری، منابع مازاد را مجدداً به حد نیاز معمول برگردانند تا از هزینه‌های اضافی و بار عملیاتی سازمان کم کنند. از این رو قابلیت افزایش و کاهش هر یک از بسترهای پردازشی به صورت در لحظه و آنی (Real-Time و Live) وجود دارد و می‌توان علاوه بر استفاده از مدل پیش پرداخت، هزینه‌ها را بر مبنای میزان مصرف (Pay as you Go) پرداخت کرد.

 

محصولات مرکز داده مجازی: سرور ابری (Cloud Server)، کانتینر (Container)، دیسک ابری (Cloud Volume)

افزونه‌ها:فایروال (Firewall) ، متعادل‌کننده بار (Load Balancer) ، شبکه توزیع محتوا (CDN) و DNS


*
*
*
*
* نام استان
.