آخرین مطالب
کاهش هزینه حمل و نقل با کمک مدیریت هوشمند ناوگان

کاهش هزینه حمل و نقل با کمک مدیریت هوشمند ناوگان

هزینه‌های شرکت خود را با کمک مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل کاهش دهید.

1398/1/31 شنبه
تعداد بازدید: 1879

 

مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل در خدمت شرکت‌های عمرانی

مشتریان شرکت‌های عمرانی غالباً به دنبال راهکارهایی برای کاهش هزینه‌ها و بهبود کیفیت پروژه‌ها هستند؛ ضمن اینکه سرعت در اجرای پروژه‌ها امری حیاتی به نظر می‌رسد. مدیران شرکت‌های عمرانی و ساخت‌وساز نیز مصمم به افزایش حاشیه سود شرکت خواهند بود. در این مقاله با بیان نمونه واقعی از اجرای پلتفرم مدیریت هوشمند ناوگان برای یک شرکت عمرانی بررسی می‌کنیم که چگونه می‌توان هزینه‌های یک پروژه را کاهش داد و مدت زمان به اتمام رسیدن پروژه را به حداقل رساند.

شرکت عمرانی  Kimball

شرکت عمرانی Kimball فعال در زمینه پروژه‌های عمرانی، ساخت و احداث است که برای انجام پروژه‌های خود 18 خودرو در خدمت دارد. باتوجه به رو به رشد بودن این شرکت و نیاز به ردیابی، سنجش سرعت، نظارت بر عملکرد راننده‌ها و برای اطمینان از بهره‌وری خودروهای خود از اپراتور Verizon برای تجهیز خودروهایش به سامانه مدیریت هوشمند ناوگان کمک گرفته است که به کمک آن Kimball قادر به نظارت دقیق، از طریق وب یا اپلیکیشن خواهد بود.

مدیر اجرایی Kimball می‌گوید: "محدودیت سرعت در محدوده تردد خودروها حدود 65 کیلومتر در ساعت است، اما متاسفانه راننده‌ها تا 80 کیلومتر در ساعت هم ثبت سرعت داشتند." "ما نیاز به پلتفرمی داشتیم تا از طریق آن بتوانیم رفتار رانندگان، سوخت مصرفی و دیگر شاخصه‌های وسایل نقلیه را جمع‌آوری و تحلیل کنیم زیرا جان راننده و امنیت خودروها برای ما بسیار اهمیت دارد."

شرکت ساختمان‌سازی  Kimball

شرکت ساختمان‌سازی Kimball به چهار دلیل ردیابی و استفاده از سامانه مدیریت ناوگان را در رأس امور خود قرار داده است:

  • افزایش بهره‌وری
  • مدیریت صحیح و بهینه دارائی‌ها
  • امنیت دارائی‌های شرکت و جلوگیری از سرقت ناوگان
  • اطلاع از دارائی‌های شرکت و تصمیم‌گیری صحیح جهت خرید مجدد یا حذف آن‌ها

این شرکت با استفاده از نرم افزار مدیریت ناوگان توانست هر 18 خودرو را ردیابی کرده و گزارش‌های کاملی از محل دقیق‌ آنها به دست آورد که در نتیجه باعث شفافیت بیشتر در ارتباط با رانندگان در خصوص زمان بیکاری، سرعت غیر مجاز، مسافت پیموده شده، و ساعات کار واقعی شد.

ویژگی‌ها و مزایای سامانه مدیریت هوشمند ناوگان

استفاده از سامانه مدیریت ناوگان مزایای بی‌شماری از جمله موارد زیر را در بر داشت:

  • ۲۰ درصد کاهش هزینه‌های سوخت مصرفی و کارکرد درجای واقعی
  • بهبود صحت اطلاعات قبض‌هایی که تا پیش از استفاده از سامانه به صورت کاغذی و دستی در اختیار مدیران قرار می‌گرفت
  • نظارت بر عملکرد ناوگان و جلوگیری از استفاده شخصی از خودروهای سازمانی
  • افزایش امنیت و جلوگیری از سرقت
سامانه مدیریت ناوگان

پیش از استفاده از سامانه مدیریت ناوگان، گزارشات در شرکت Kimball به صورت دستی و از طریق رانندگان ارائه می‌شد. همچنین این پلتفرم کاهش ۱۵ درصدی هزینه‌های تعمیرات و نگهداری را موجب شد و شاخص‌های صحیح نت، یکپارچگی و مقیاس‌پذیری را ایجاد کرد. با نظارت و مانیتورینگ ناوگان از طریق ردیاب‌ها و سامانه، از ادعاهای بی اساس جلوگیری شده و برای کلیه گزارشات مدارک قابل استناد وجود دارد. سامانه مدیریت ناوگان بر پایه وب بوده و استفاد از آن هزینه‌های بخش IT را افزایش نخواهد داد.

مدیر عامل این شرکت معتقد است که یک شرکت عمرانی با چالش‌های زیادی رو به رو است اما خوب است بدانید سامانه هوشمند مدیریت ناوگان تمامی ابزارها را برای مدیریت صحیح و بهینه حمل و نقل کسب و کارها فراهم کرده است. با استفاده از این سامانه نه تنها هزینه‌ها کاهش می‌یابد بلکه امور با نظم بیشتری انجام می‌شود.

سامانه مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل ایرانسل

در ایران نیز حرکت به سمت هوشمندسازی ناوگان آغاز شده است. شرکت ایرانسل بعنوان اپراتور پیشگام در داخل کشور، اقدام به آماده‌سازی زیرساخت‌های مورد نیاز در راستای توسعه خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا در حوزه حمل‌و‌نقل اراﺋه کرده است. سامانه هوشمند حمل و نقل تکه‌ای از پازل شهر هوشمند است زیرا در این شهرها از سیستم‌های حمل و نقل چندگانه، چراغ‌ راهنمایی هوشمند و پارکینگ‌ هوشمند استفاده می‌گردد. امیدواریم به زودی در سراسر کشور شاهد ارائه خدمات شهر هوشمند ایرانسل به هموطنان عزیزمان باشیم.


منابع:

آخرین مطالب
آخرین ویدیوها
آرشیو ویدیوها در آپارات
مطالب مرتبط

* نظر
وب سایت
* ایمیل
* نام

نظر دهید