مزایای ویدیو کنفرانس برای کسب‌وکارها

مزایای ویدیو کنفرانس برای کسب‌وکارها

کنفرانس‌های ویدیویی برای حذف سفرهای کاری

1397/8/27 يكشنبه
تعداد بازدید: 1835

 

از گذشته‌های دور تا به امروز، برقراری ارتباط یکی از مهمترین نیازهای بشر بوده و هست؛ همین امر باعث ابداع روش‌های جدید و ارتقا سیستم‌های پیام‌رسان در تاریخ بشر شده و روند استفاده از آنها سیری صعودی دارد. برقراری روابط تجاری نیازمند مذاکره رو در رو است که ویدیو کنفرانس بستر مناسبی برای برقراری این‌گونه روابط به نظر می‌رسد. در آینده‌ای نه‌چندان دور، جلسات کاری از طریق ویدیو کنفرانس‌ برگزار شده و نیازی به حضور فیزیکی افراد نخواهد بود. متخصصان معتقدند استفاده از ویدیو کنفرانس‌ ضمن افزایش بهره‌وری کسب‌وکارها، هزینه‌های آنها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

مزایای ویدیو کنفرانس برای کسب‌وکارها

سامانه برگزاری جلسات مجازی

از مزایای سامانه برگزاری جلسات مجازی (کنفرانس‌های ویدیویی)، حذف مأموریت‌های کاری و استفاده بهینه از زمان است. نباید فراموش کنیم در موقعیتی که وقت ارزشمند است، اتلاف وقت، ضرر اقتصادی به بار می‌آورد؛ در نتیجه استفاده از ویدیو کنفرانس ارزش زمان را حفظ خواهد کرد. از طرف دیگر با حذف هزینه‌های رفت و آمد و مخارج مربوط به مأموریت، سرمایه‌گذاری اولیه برای خرید پلتفرم و تجهیزات، در مدت زمان کوتاهی به سوددهی منجر خواهد شد. همچنین حذف خطرات و مشکلات ناشی از مسافرت چیزی نیست که بتوان قیمتی برای آن در نظر گرفت؛ ضمن اینکه امکان برقراری ارتباط به صورت مداوم از راه دور از ارزش بالایی برخوردار است.

برای مثال دانشگاهی که برای 5 استاد پروازی خود از سیستم ویدیو کنفرانس استفاده می‌کند، می‌تواند در زمانی کمتر از دو سال با حذف هزینه‌های جانبی مربوط به اساتید پروازی، سالانه مبلغی حدود 20 میلیون تومان در هزینه‌ها صرف جویی کند. از دیگر مزایای ویدیو کنفرانس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش فاصله‌ها و امکان حضور افراد به صورت همزمان در چندین جلسه
  • حذف خطرات و مشکلات ناشی از مسافرت‌های شغلی
  • صرفه‌جویی در هزینه‌های ایاب و ذهاب
اهمیت کنفرانس ویدیویی

اهمیت کنفرانس ویدیویی تنها در کاهش هزینه نیست بلکه می‌تواند مزایای دیگری را داشته باشد. برای مثال، پزشکان جراح می‌توانند حین انجام اعمال جراحی با دیگر متخصصان کنفرانس ویدیویی برقرار کرده و بدون حضور آنها عمل جراحی را انجام دهند. همچنین دانشجویان پزشکی می‌توانند با دنبال کردن ویدیو کنفرانس، سطح دانش عملی خود را بالا ببرند. انجام مصاحبه‌های کاری از این طریق، ترافیک شهری را کاهش داده و روند استخدام را تسهیل می‌کند.

مزایای کنفرانس ویدیویی در ارتباطات تجاری

همان‌طور که گفتیم استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز در کسب‌وکارها افزایش بهره‌وری را در پی خواهد داشت چرا که افراد می‌توانند با صرفه‌جویی در زمان، کارهای خود را بهتر مدیریت کنند. تشکیل جلسات مجازی این امکان را به کسب‌کارها می‌دهد تا جلسات را بدون هیچگونه محدودیت در تعداد کارمندان با رعایت نظم کامل برگزار کنند. دسترسی به اسناد و اطلاعات و امکان اضافه شدن لحظه‌ای کارمندان به جلسه از دیگر مزیت‌های این پلتفرم است. ارزش واقعی video conferencing کاهش سوء تفاهم ناشی از ارتباطات ایمیلی است. کارمندان می‌توانند به سرعت و به طور موثر با تمام کسب‌وکارهای همکار ارتباط برقرار کنند و مهارت‌های ارتباطی خود را افزایش دهند.

نباید فراموش کنیم عوامل زیادی ممکن است برگزاری یک سفر یا جلسه کاری را با مشکل روبه رو سازند؛ تصادفات، خرابی وسایل نقلیه و نرسیدن سخنران اصلی به جلسه، پیمودن مسافت‌های طولانی (خصوصاً زمانی که برخی کارکنان در مأموریت‌های خارجی به سر می‌برند)، مهیا نشدن تدارکات و محل برگزاری جلسه یا کمبود گنجایش اتاق جلسه و هزاران عامل دیگر می‌توانند منجر به شکست برنامه‌های از پیش تعیین شده و به خطر افتادن ارزش و هویت سازمان شود. برگزاری جلسات با استفاده از ویدیوکنفرانس، با حذف نیاز به سفر برای انجام مذاکرات، تمام این مشکلات را مرتفع می‌سازد. فقط کافیست برگزارکننده دقایقی را صرف اعمال تنظیمات مورد نظر کرده و بدون هیچگونه محدودیتی جلسه را برگزار کند.

مزایای ویدیو کنفرانس

یکی دیگر از مزایای ویدیو کنفرانس دورکاری است. آمار نشان می‌دهد زمانیکه کارمندان از راه دور مشغول به کار هستند تمرکز بیشتری دارند. از دیگر مزایای قابل توجه دورکاری، کاهش تبعیض‌های معمول است که مدیران و سرپرست‌ها بین کارکنان سازمان قائل می‌شوند. در سیستم فعالیت به‌صورت دورکاری، کارکنان سازمان‌ها تنها بر اساس کیفیت کار خروجی‌شان قضاوت خواهند شد و بنابراین تضادهای فرهنگی، اجتماعی، شخصیتی و سلیقه‌ای که در تعاملات رو در رو بسیار پر رنگ شده و عموماً چالش‌هایی را به دنبال دارند تا حد زیادی برطرف می‌شوند و معیار امتیازدهی تنها کار افراد خواهد بود.

 

شبکه ارتباطی یکپارچه سازمانی (شایا)

از آنجا که دغدغه واحد راهکارهای سازمانی ایرانسل ایجاد بستر لازم جهت ورود کسب‌و‌کارهای داخلی به دنیای جدید کسب‌وکار و بکارگیری فناوری‌های روز صنعت اطلاعات و ارتباطات است، در زمینه فراهم‌سازی زیرساخت‌های مورد نیاز برای دولت الکترونیک و دورکاری در سازمان‌ها، خدمات و محصولات جامع و متعددی به مشترکان سازمانی عرضه شده‌اند. سرویس‌هایی همچون اینترنت سازمانی، شبکه امن همراه، خدمات ابری، شبکه ارتباطی یکپارچه ایرانسل شایا و سیم‌کارت سازمانی ایرانسل از جمله محصولاتی هستند که به سازمان‌ها کمک خواهند کرد ارتباطات درون‌سازمانی خود را بهبود بخشیده و با فراهم‌سازی امکان دورکاری، منافع قابل توجهی کسب کنند.


منابع:

آخرین مطالب
الکامپ ۲۰۱۹
1398/4/29 شنبه
آخرین ویدیوها
آرشیو ویدیوها در آپارات

* نظر
وب سایت
* ایمیل
* نام

نظر دهید